Jang Bojs nestvarnim preokretom do nokaut faze, prošao i Molde

Roma, Arsenal i Leverkuzen u 1/16 finala idu s prvog mjesta

Jang Bojs uspio preokrenuti protiv Kluža. AFP

10.12.2020

Mečevima posljednjeg šestog kola Evropske lige okončano je takmičenje u grupama A, B i C.

Roma je osvojila prvo mjesto u grupi A, iako je izgubila u Sofiji od CSKA, koji s klupe vodi bh. stručnjak Bruno Akrapović.

CSKA je slavio s 3:1 i došao do svoje prve pobjede. Dvostruki strijelac bio je Ali Sou (Sowe) – 34', 55', a pogodio je još i Tijago Rodrigeš (Tiago Rodrigues) – 5'.

Gol za Romu, koja je nastupila bez sedam prvotimaca, uključujući i kapitena Edina Džeku, postigao je mladi Tomazo Milaneze (Tommaso Milanese) – 22'.

Kluž bh. internacionalca Matea Sušića je nakon nestvarnog preokreta izgubio u gostima od Jang Bojsa 2:1 i oprostio se od daljeg takmičenja.

Klužu je vodstvo donio Gabriel Debeljuh golom u 84. minuti i to je bio rezultat koji je goste vodio dalje. Međutim, Jang Bojs golom Žana Pjera Nsame (Jean Pierre) u 94. minuti stiže do 1:1, a plasman u 1/16 finala ovjerava im Đanluka Gaudino (Gianluca) u 96. minuti.

Sama završnica donijela je veliku dramu i tri crvena kartona, dva za goste i jedan za domaće.

Grupa A:

CSKA Sofija – Roma 3:1

Jang Bojs – Kluž 2:1

Arsenal je pobjedom na gostovanju kod Dandalka (2:4) ovjerio prvo mjesto u grupi B.

Edvard Nketiah (Edward) – 12', Mohamed Elneni (Elneny) – 18', Žozef Vilok (Joseph Willock) – 67' i Folarin Balogun – 80', pogađali su Arsenal, koji je stigao do maksimalne šeste pobjede.

U drugom susretu Rapid našeg Srđana Grahovca i Molde remizirali su 2:2, a dalje su prošli gosti.

Grupa B:

Dandalk – Arsenal 2:4

Rapid Beč – Molde 2:2

Bajer Leverkuzen osvojio je prvo mjesto grupe C, a u posljednjem susretu je na domaćem terenu deklasirao Slaviju Prag s 4:0.

Slavija Prag je na kraju završila na drugoj poziciji i ide u 1/16 finala.

Hapoel Ber Ševa je u susretu bez rezultatskog značaja savladao Nicu s 1:0 i završio kao trećeplasirani.