Inter s tri gola u završnici do preokreta nad Kaljarijem

Pobjeda za drugo mjesto

Lukaku: Strijelac trećeg gola. AGENCIJE

13.12.2020

Inter je gubio u Kaljariju od istoimenog domaćina do 77. minute, ali je u do kraja uspio postići tri gola i slaviti pobjedu.

Vodstvo Kaljariju donio je Rikardo Sotil (Riccardo Sottil) sjajnim golom iz voleja u 42. minuti.

Inter je uspio doći do poravnanja tek u 77. minuti, kada Nikolo Barela (Nicolo Barella) postiže fantastičan gol za 1:1.

Preokret u 84. minuti. Barela je centrirao, a Danilo D'Ambrozio (D'Ambrosio) glavom pogodio za vodstvo Intera.

Gosti potvrđuju pobjedu u 94. minuti. Lukaku je istrčao kontru sa svoje polovine, zaobišao golmana Alesija Kragna (Alessio Cragno) i zakucao loptu u praznu mrežu.

Inter je tako došao do četvrte uzastopne, a ukupno sedme ovosezonske pobjede, kojom se probio na drugo mjesto.

Kaljari je pretrpio peti poraz i trenutno je 12. na tabeli .