Džeko izborio penal u pobjedi Rome, Gojak zamijenjen u 23. minuti

Roma se ovom pobjedom popela na četvrto mjesto prvenstvene tabele

Edin Džeko. AFP

Piše: A. M.

17.12.2020

Roma je u posljednjem meču 12. kola Serije A na domaćem terenu savladala Torino rezultatom 3:1.

Bh. reprezentativci Edin Džeko i Amer Gojak igrali su od prve minute, ali je Gojak zamijenjen već u 23. zbog crvenog kartona koji je dobio njegov saigrač Vilfred (Wilfried) Singo.

Trener Torina je bio primoran na izmjenu, a iz igre je povukao Gojaka, umjesto kojeg je ušao odbrambeni igrač Kristijan (Christian) Ansaldi.

Roma je vrlo brzo iskoristila brojčanu prednost na terenu i povela u 27. minuti golom Henriha Mhitarijana (Henrikh Mkhitaryan).

Edin Džeko je u finišu prvog poluvremena izborio penal koji je prethodio drugom golu Rome. Precizan sa bijele tačke bio je Žordan Veretu (Jordan Veretout) za 2:0.

Kapiten reprezentacije BiH igru je napustio u 59. minuti, a na terenu ga je zamijenio Borha Majoral (Borja Mayoral).

Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) je u 68. minuti povisio na 3:0, a pet minuta kasnije Andrea Beloti (Belotti ) je postigao počasni pogodak za Torino.

Roma se ovom pobjedom popela na četvrto mjesto i sada ima 24 boda, dok je Torino na pretposljednjoj poziciji sa samo šest osvojenih bodova.