Pjaniću mizerna minutaža u remiju Barcelone i Valensije

Valensija vodila, pa gubila i na kraju došla do boda

Trenutak kada je Mesi pucao penal. AFP

A. M.

19.12.2020

Barcelona je podijelila bodove sa Valensijom u meču 14. kola španske Primere. Rezultat je bio 2:2.

Valensija je povela golom Muktara Dijakabija (Mouctar Diakhaby ) u 29. minuti, a poravnanje rezultata stiglo je u finišu prvog poluvremena.

U četvrtoj minuti nadoknade prvog dijela sviran je penal za Barcelonu, a udarac Lionela Mesija (Messi) sa bijele tačke odbranio je golman Valensije. Međutim, lopta je u nastavku ipak došla do Argentinca koji ju je glavom pospremio u mrežu za 1:1.

Barcelona je do preokreta došla golom Ronalda Arauha (Araujo) u 52. minuti, ali se gosti nisu predavali i uspjeli su doći do izjednačenja i boda. Konačnih 2:2 postavio je Maksimilijano (Maximiliano) Gomez golom u 69. minuti.

Miralem Pjanić je u igru ušao u 86. minuti umjesto Pedrija.