Višća: Bašakšehir pretrpio debakl. AFP

Piše: A. Vatreš

23.12.2020

Danas su u turskoj Superligi igrani susreti 14. kola, koji neće ostati u lijepom sjećanju za bh. reprezentativce.

Istanbul Bašakšehir našeg Edina Višće pretrpio je težak gostujući poraz od Fenerbahčea rezultatom 4:1, iako je prvi došao do vodstva golom Mahmuta Takdemira iz 6. minute.

U nastavku je uslijedio preokret domaćina, koji su režirali Nazim Sangare - 45+2', Marsel Tiseran (Tisserand) - 60', Luiz Gustavo - 84' i Hakan Mert Jandaš (Yandas) - 89'.

Višća je meč započeo s klupe, a priliku za igru dobio je u 64. minuti. Nakon njegovog ulaska Bašakšehir je dobio dva crvena kartona, poslije kojih je primio još dva gola.

Haris Hajradinović i Armin Hodžić su istovremeno s Kasimpašom pretrpjeli domaći debakl od Gaziantepa, koji je slavio s 0:4.

Dva gola postigao je Aleksandru Maksim (Alexandru Maxim) - 9', 25', a pogađali su još Džeferson (Jefferson) - 57' i Muhamet Demir (Muhammet Demir) - 79'.

Dok je Hodžić odigrao cijeli meč, Hajradinović je zamijenjen u 78. minuti. S druge strane, Zvonimir Kožulj je ušao u 81. minuti.