Milan u nadoknadi došao do pobjede protiv Lacija i vratio se na prvo mjesto

Pet golova na San Siru

Gol Rebića. AFP

A. M.

23.12.2020

Fudbaleri Milana savladali su Lacio na svom terenu rezultatom 3:2 u meču 14. kola Serije A i vratili se na lidersku poziciju prvenstva.

"Rosoneri" su veoma brzo stigli do dva gola prednosti. Ante Rebić je u 10. minuti pogodio za vodstvo, a Hakan Čalhanolu sedam minuta kasnije sa bijele tačke udvostručio prednost Milana.

Lacio je u 28. minuti smanjio na 2:1 nakon jedanaesterca. Ćiro Imobile je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio golman Lacija. Međutim, na loptu je natrčao Luis Alberto i pospremio je u mrežu.

Imobile se za promašaj sa bijele tačke iskupio u 59. minuti kada je pogodio za poravnanje rezultata.

Milan je duboko u sudijskoj nadoknadi došao do trećeg gola i vrlo važne pobjede. Strijelac pobjedničkog gola bio je Teo Hernandez.

Naš Rade Krunić odigrao je svih 90 minuta za ekipu Milana.