Detalj s utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

26.12.2020

Tradicionalni "Boxing Day" u Engleskoj započeo je duelom Lestera i Mančester junajteda na King Pauer stadionu, koji je ponudio pravi spektakl.

Markus Rašford (Marcus Rashford) je već u drugoj minuti imao sjajnu šansu, a s druge strane je u 8. uzvratio Mark Olbrajton (Marc Albrighton).

Gosti dolaze do vodstva u 23. minuti. Bruno Fernandeš (Fernandes) je proigrao Rašforda, koji je pogodio za 0:1.

Nije dugo trajalo slavlje gostiju, jer su domaći već u 31. minuti stigli do poravnanja. Džejms Medison (James Maddison) ie asistirao, a Harvi Barns (Harvey Barnes) zabio za 1:1.

Mogao je Junajted u 60. minuti ponovo do vodstva, ali Kasper Šmajhel (Schmeichel) sjajno brani pokušaj Rašforda.

Minut kasnije Entoni Marsijal (Anthony Martial) postiže gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Promjene rezultata nije bilo do 79. minute, kada Edinson Kavani (Cavani) pronalazi Fernandeša, a ovaj zabija za novo vodstvo gostiju.

Ipak, gosti ni drugi put nisu uspjeti sačuvati vodstvo. Igrala se 85. minuta kada je Džejmi Vardi (Jamie Vardy) zabio za 2:2 i spasio bod domaćinu.