Vila s igračem manje razbila Palas, VAR obilježio remi Fulama i Sautemptona

Traore: Strijelac prvog gola za Vilu. AFP

Piše: A. Vatreš

26.12.2020

"Boxing Day" u Engleskoj nastavljen je s dva susreta od 16:00 sati, koji su donijeli jednu pobjedu domaćina i jedan remi.

Iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, Aston Vila je uspjela ubjedljivo savladati Kristal Palas s 3:0.

Imala je Vila vodstvo već od 5. minute, kada je mrežu gostiju pogodio Betran Traore (Bertrand).

Vila u 45. minuti ostaje s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Tajron Mings (Tyrone Mings).

I u takvoj situaciji uspjeva postići još dva gola. Strijelci su bili Kortni Haus (Kortney Hause) u 66. i Anvar El-Gaži (Anwar El-Ghazi) u 76. minuti.

Istovremeno su Fulam i Sautempton na Krejven Kotidžu odigrali meč bez pogodaka 0:0. Gosti su preko Šejna Longa (Shane) i Tia Volkota (Theo Walcott) uspjeli postići dva gola, koja je VAR poništio zbog ofsajda.