Londonski derbi pripao "Topnicima"

Džaka fenomenalno zabio iz slobodnog udarca. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

26.12.2020

Arsenal je u londonskom derbiju odigranom na "Boxing Day" u okviru 15. kola engleske Premijer lige savladao Čelsi s 3:1.

Arsenal već u 1. minuti propušta sjajnu šansu preko Martinelija (Martinelli), koji šutira za malo pored gola.

Mogao je Čelsi do vodstva u 13. minuti. Mejson Maunt (Mason Mount) prijeti iz slobodnjaka, ali lopta ide pored desne stative.

Penal za Arsenal u 33. minuti. Skrivio ga je Ris Džejms (Reece James), a siguran s bijele tačke za vodstvo Arsenala bio je Aleksandar Lakazet (Alexandre Lacazette).

U 44. minuti novi gol u mreži gostiju. Arsenalu je dosuđen slobodan udarac, loptu je uzeo Granit Džaka (Xhaka) i spektakularno zabio za 2:0.

Kao da su se igrači Arsenala takmičili ko će postići ljepši gol. Igrala se 56. munuta kada je Bukajo Saka (Bukayo) na čudesan način matirao Eduarda Mendija (Edouard Mendy).

Mogli su domaći i do četvrtog gola, ali se Mendi u 64. minuti ispriječio ispred Martinelija.

Mendi u 84. minuti ponovo spašava goste, ovaj put brani udarac Lakazetu.

U istoj minuti Mohamed Elneni (Elneny) pogađa prečku.

Gosti u 87. minuti postižu gol preko Tamija Ejbrahama (Tammy Abraham), a u 91. minuti preko Žoržinja (Jorginho) ne uspijevaju realizirati penal.

Arsenal je tako prekinuo niz od sedam susreta bez pobjede. Čelsi je pak pretrpio četvrti poraz, a treći na posljednje četiri utakmice.