"Lisice" u prvom poluvremenu propustile realizirati jedanaesterac

Detalj s meča u Londonu. AFP

A. M.

28.12.2020

Kristal palas i Lester remizirali su u 16. kolu Engleske premijer lige (1:1).

"Orlovi" su do prednosti došli u 58. minuti golom Vilfrida Zahe (Wilfried), da bi Harvi Barns (Harvey Barnes) u 85. donio bod "Lisicama", koje su u prvom poluvremenu propustile i jedanesterac.

Gosti su konkretnije otvorili meč na Selhurst parku i već u 19. minuti imali veliku priliku da dođu do prednosti ali je udarac Kelečija Ihenača (Kelechi Iheanacho) sa bijele tačke sjajno zaustavio Visente Guaita (Vicente).

Kristal palas je nakon jedne kontre u 58. minuti došao do vodstva. Andros Tauzend (Townsend) je proigrao Vilfrida Zahu, koji je pogodio za 1:0.

U jednom od velikog broja napada ekipe Brendana Rodžersa (Rodgers), Harvi Barns je povukao loptu, raspalio lijevom nogom sa 20 metara i zatresao mrežu domaćih postavivši konačan rezultat utakmice.