ENGLESKA

Aston vila se nakon devet godina vraća neporažena sa Stemford Bridža

Večerašnji rivali ostaju bodovno poravnati na petom i šestom mjestu, ali tim iz Birmingema ima dvije utakmice manje

Detalj s meča na Stemford Bridžu. AFP

Piše: A. M.

28.12.2020

Čelzi je na Stemford Bridžu remizirao sa Aston vilom u 16. kolu Engleske premijer lige (1:1).

Domaći su poveli u 34. minuti golom Olivijea Žirua (Olivier Giroud) koji je mrežu gostiju zatresao na asistenciju Bendžamina Čilvela (Benjamin Chilwell) i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gosti iz Birmingema su do izjednačenja došli u 50. minuti. Anvar El-Gazi (Anwar El-Ghazi) je pogodio za poravnanje i konačan rezultat utakmice.

Aston vila je tako prekinula negativan niz protiv Čelzija u gostima i nakon devet godina sa Stemford Bridža se vraća neporažena. Posljednji put Vila je odnijela bodove sa Stemford Bridža 31. decembra 2011. godine kada je slavila pobjedu rezultatom 1:3.

Nakon ovog meča Aston vila i Čelzi ostaju bodovno poravnati na petom i šestom mjestu Premijer lige sa po 26 bodova, ali tim iz Birmingema ima dvije utakmice manje.

U narednom, 17. kolu, večerašnji rivali snage će odmjeriti s klubovima iz Mančestera.

Čelzi 3. januara dočekuje Siti, dok Aston vila 1. januara gostuje Junajtedu.