Kraj pobjedničke serije Evertona, Vest Hem odnio bodove s Gudisona

Souček pogodio za veliku pobjedu "Čekićara"

Detalj s utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

1.1.2021

U prvom susretu 17. kola engleske Premijer lige, Vest Hem je na Gudisonu gostovao Evertonu i savladao ga s 0:1.

Golova nije bilo sve do 86. minute, kada je Tomaš Souček pogodio za veliku pobjedu "Čekićara", ukupno sedmu ove sezone, kojom su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede.

"Karamele" su pretrpjele peti poraz, a njime je okončana njihova serija od četiri uzastopne pobjede i pet mečeva bez poraza.

Susret inače nije ponudio mnogo toga. Vest Hem je još prije gola, u 61. minuti, imao odličnu priliku preko Arona Kresvela (Aaron Cresswell), ali je Džordan Pikford (Jordan Pickford) sjajnom intervencijom spasio domaće.

Mogli su gosti na kraju i do drugog gola, no Manuel Lanzini je u 93. minuti bio neprecizan.