Junajted se pobjedom nad Vilom izjednačio na vrhu tabele s Liverpulom

Fernandeš igrač odluke

Fernandeš: S penala do 11 gola sezone. AFP

Piše: A. Vatreš

1.1.2021

Pobjedom nad Aston Vilom u susretu 17. kola (2:1), Mančester junajted se izjednačio na vrhu Premijer lige s velikim rivalom Liverpulom.

"Crveni đavoli" slavili su večeras na Old Trafordu s 2:1 i time došli do desete ovosezonske pobjede.

Krenulo je šansom za goste u 13. minuti, kada David de Hea (Gea) fantastično brani pokušaj Džona Mekgina (John McGinn).

Junajted je poveo u 40. minuti. Aaron Van-Bisaka (Wan-Bissaka) je uposlio Entonija Marsijala (Anthony Martial), koji je glavom pogodio za 1:0.

Vila je imala novu veliku šansu u 52. minuti preko Olija Votkisa (Ollie Watkins), ali se ponovo istakao večeras sjajni De Hea.

A onda u 58. minuti poravnanje. Džek Griliš (Jack Grealish) je asistirao za Bertrana Traorea (Bertrand), koji je vratio stvari na početka.

Samo dvije minute kasnije penal za Junajted. Majkl Oliver (Michaer) je pokazao na bijelu tačku, VAR je potvrdio njegovu odluku, a za novo vodstvo domaćina siguran je bio Bruno Fernandeš (Fernandes).

Fernandešu je to bio 11. gol sezone.

Mogao je Marsijal postići svoj drugi gol u 71. minuti, ali je svoje golmanske sposobnosti na suprotnoj strani pokazao i Emilijano Martinez (Emiliano).

Minut kasnije uzvraća De Hea, koji brani pokušaj Anvara El-Gažija (Anwar El-Ghazi).

Još jedna velika šansa u 74. minuti, ovaj put za Junajtred, ali Pol Pogba (Paul) šalje loptu pored gola.

Nije Vila imala sreće u 84. minuti. Nakon jednog slobodnog udaraca Tajron Mings (Tyrone) je šutirao glavom pored gola.

Do kraja jedna šansa za Junajted. U 88. minuti pokušao je Danijel Džejms (Daniel James), čiji je pokušaj zaustavio Martinez.

Probala je Vila do izjednačenja u 93. minuti, ali je udarac Metija Keša (Matty Cash) s distance zaustavio De Hea.