Kanonada Intera u drugom poluvremenu za preuzimanje prvog mjesta na tabeli

Gosti uspjeli povesti

Radost igrača Intera: Stigli na vrh. Twitter

N. Demirović

3.1.2021

Iako rezultat ne govori tako, igrači Intera su se dobro oznojili da bi slavili i upisali nova tri boda, koja su ih lansirala na sam vrh Serije A, ali uz meč više od rivala Milana.

Autsajder iz Krotonea šokirao je Inter na "Meaci" već na startu. Poveli su nakon kornera u 12. minuti, domaći su preokrenuli, ali je na poluvremenu bilo 2:2.

Bio je to dan u kojem su briljirali Romelu Lukaku i Lautaro Martines (Martinez), pa je u nastavku sve otišlo na stranu domaćih. Bilo je konačnih 6:2. Lukaku je bio strijelac jednog gola i asistent, ali je učestvovao u akcijama i kod još dva gola. S druge strane Martines je bio trostruki strijelac.

Dan Interu pokvarila je povreda Lukakua pred kraj utakmice. Držao se za preponu i morao je biti zamijenjen, a za sada nije poznata težina povrede.