BUNDESLIGA

Bajern u drugom poluvremenu nadoknadio zaostatak od dva gola i do vrha napunio mrežu Majnca

Vrlo važna tri boda za Bavarce

Slavlje fudbalera Bajerna. AFP

Piše: A. M.

3.1.2021

Bajern je u 14. kolu njemačke Bundeslige nakon preokreta savladao Majnc rezultatom 5:2 i vratio se na vrh prvenstvene tabele.

Gosti su imali dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta, ali su Bavarci u drugom dijelu stigli do velikog preokreta i vrlo važna tri boda.

Majnc je poveo u 32. minuti golom Džonatana Burkardta (Jonathan), a prednost gostiju duplirao je Aleksander Hak (Alexander Hack) u finišu prvog poluvremena.

Bajern je za 10 minuta igre u nastavku stigao do poravnanja. Najprije je Džošua Kimih (Joshua Kimmich) u 50. smanjio na 1:2, a Leroj Sane (Leroy) pet minuta kasnije pogodio za izjednačenje.

Niklas Zile (Sule) je u 70. minuti donio potpuni preokret minhenskom timu, a onda je s dva gola Robert Levandovski (Lewandowski) potvrdio trijumf Bavaraca.

Bajern je lider Bundeslige sa 33 boda, dva više od drugoplasiranog Lajpciga. Majnc se sa samo šest osvojenih bodova nalazi na pretposljednjem mjestu.