Gojak: Strijelac i asistent za Torino. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

4.1.2021

Iza bh. internacionalaca je vrlo uspješan vikend.

Obilježio ga je veznjak Torina Amer Gojak, koji je u gostujućoj pobjedi svog tima nad Parmom (0:3) upisao gol i asistenciju.

Prema podacima Sofascorea, portala koji se bavi nogometnom statistikom, Gojak je bio i najbolje ocijenjeni bh. igrač. Dobio je ocjenu 7.9.

Iza njega je golman Bornmuta Asmir Begović, koji je protiv svog bivšeg kluba Stouka (0:1) stigao do ukupno 11. "clean sheeta" ove sezone.

Treće mjesto s ocjenom 7.5 pripalo je Mariju Vrančiću, koji je odigrao odličnih 77 minuta u pobjedi Norviča nad Barnslijem (1:0).

Ermedin Demirović je u gostujućoj pobjedi Frajburga nad Hofenhajmom (1:3) upisao dvije asistencije i dobio ocjenu 7.2, što ga stavlja na četvrtu poziciju.

Top 5 upotpunio je krilni napadač Konjaspora Deni Milošević za zapaženih 13 minuta igre protiv Hatajspora (2:1).

Intereresatno, među pet najbolje ocijenjenih nema Edina Džeke, koji je bio strijelac za pobjedu Rome nad Sampdorijom (1:0).