Sevilja i Viljareal očekivano prošli dalje

Ibica eliminirala Seltu. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

5.1.2021

Dva velika iznenađenja viđena su na današnjim susretima 1/32 finala španskog Kupa kralja, gdje su se Hetafe i Selta Vigo eliminirani od trećeligaša.

Hetafe je poražen u gostima kod Kordobe s 1:0, a gol odluke postigao je Luis Ledesma u 6. minuti.

Ibica je s čak 5:2 savladala Seltu, a već nakon prvih 45 minuta igra imala je vodstvo od 3:0. Pogađali su Serhio Kastel (Sergio Castel) u 12. i 27., te Havier Perez Mateo (Javier) u 28. minuti.

Manuel Molina je u 61. iz penala povisio na 4:0, da bi Selta u u 78. i 87. preko Santija Mine i Džordana Holsgruva (Jordan Holsgrove) smanjila na 4:2.

Ipak, domaći su u 93. minuti postigl i peti gol, čiji je autor bio Anhel Rodado (Angel).

Očekivan prolaz dalje izborile su ekipe Sevilje i Viljareala.

Sevilja se 0:2 slavila kod Linaresa uz golove Oskara (Oscara) u 45+1' i Fransiska Lare (Francisco) - a.g. u 47. minuti.

Viljareal je s 1:4 savladao Zamoru. Golove su postigli Karlos Baka (Carlos Bacca) - 31', Džeremi Pino (Yeremi) - 43', Fer Nino - 73' i Raba - 88'.