Gojak i Torinu bod protiv Verone

Okončan Interov niz od osam uzastopnih pobjeda. AFP

Piše: A. Vatreš

6.1.2021

Danas je u terminu od 15:00 sati odigrano sedam susreta 16. kola italijanske Serije A.

Izenađenje dana priredila je Sampdorija, koja je na Luiđi Ferarisu savladala favorizirani Inter s 2:1 i tako okončala njegov sjajni niz od osam uzastopnih pobjeda.

Inter je imao priliku povesti u 12. minuti, ali Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) nije realizirao najstrožiju kaznu.

Kazna je uslijedila u 23. minuti, kada je sviran penal za Sampdoriju, koji u gol pretvara bivši igrač gostiju Antonijo Kandreva (Antonio Candreva).

Novi šok za goste u 38. minuti. Mikel Damsgard (Mikkel Damsgaard) je proigrao Baldea Keitu, koji je pogodio za 2:0.

Inter je uspio smanjiti preko Stefana de Fraja (Stefan de Vrij) u 65. minuti, a potom je krenuo po poravnanje. Imao dvije odlične prilike preko Lautara Martineza i Romelua Lukakua, ali je Emil Audero bio na visini zadatka.

Roma je bez lakše povrijeđenog Edina Džeke u startnoj postavi gostovala Krotoneu i slavila sigurnu pobjedu rezultatom 1:3.

Sva ti gola postigla je u prvom poluvremenu. Dvostruki strijelac bio je Borha Mahoral (Borja Mayoral), koji je pogađao u 8. i 29. minuti, dok je strijelac trećeg gola iz penala u 35. minuti bio Henrih Mihtarjan (Henrikh Mkhitaryan).

Utješni gol za Krotone u 71. minuti postigao je Vladimir Golemić.

Džeko je priliku za igru dobio u 85. minuti.

Torino bh. reprezentativca Amera Gojaka remizirao je na domaćem terenu s Veronom 1:1.

Gojak se našao u startnoj postavi Torina i igrao je do 70. minute.

Što se ostalih rezultata tiče, izdvojit ćemo ubjedljivu pobjedu Atalante nad Parmom (3:0), kao i trijumf Lacija protiv Fiorentine (2:1).