Napolitanci neočekivano izgubili. TWITTER

Piše: A. Vatreš

6.1.2021

Fudbaleri Napolija su u sklopu 16. kola italijanske Serije A ugostili Speciju i potpuno neočekivano ostali bez bodova.

Dominirali su Napolitanci u prvom poluvremenu, stvorili veliki broj šansi, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže gostujućeg gola.

Do sasvim zasluženog vodstva su ipak došli u 58. minuti, kada je pogodio Andrea Petanja (Petagna).

Speciji je u 68. minuti dosuđen penal, nakon što je faul napravio Fabijan Ruiz (Fabian). Siguran s bijele tačke za 1:1 bio je Embala Enzola (M'Bala Nzola).

Gosti u 77. minuti ostaju s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Ardijan Ismajli (Ardian).

Međutim, uspijevaju šokirati domaće i u 82. minuti preko Tomaza Pobege (Tommaso) stići do velike pobjede.