Na Olimpiku bez pobjednika, Roma i Inter podijelili bodove

Naš reprezentativac Edin Džeko zamijenjen je pred kraj susreta

Igrao, ali se nije upisao u strijelce. AC Roma

F. Mutevelić

10.1.2021

U derbiju 17.kola Serije A ekipe Rome i Intera igrali su bez pobjednika, 2:2. Već u 17. minuti Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) doveo je "Vučicu" u vodstvo od 1:0. Asistirao mu je Henrih Mihtarijan (Mkhitaryan). S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme na Olimpiku donijelo je preokret. Ekipa iz Milana se vratila u igru, i postigla je za samo sedam minuta dva pogotka. Izjednačujući gol je postigao u 56. minuti Milan Škrinjar 1:1, a gol za 1:2 postigao je u 63. minuti Ačraf Hakimi (Achraf). Oba gola asistirao je hrvatski internacionalac Marselo Brozović.

Kada se već pomislilo da će Inter otići iz Rima sa punim  plijenom, u 86. minuti Đanluka Manćini (Gianluca Mancini), je izjednačio efektno glavom na 2:2, i tako spasio Romu poraza. Asistirao mu je Gonzalo Vilar (Villar).

Naš reprezentativac Edin Džeko zamijenjen je u 89. minuti. Inter je ostao na drugoj (37) poziciji na tabeli, dok je i Roma zadržala treću poziciju (34).