Smiješi se titula ekipi Stivena Džerarda

Detalj s meča na Seltik parku. The Scottish Sun

Piše: A. M.

11.1.2021

Fudbaleri Seltika podijelili su bodove sa Hibernianom u meču 23. kola škotskog Premijeršipa. Rezultat je bio 1:1.

Tim Nila Lenona (Neil Lennon) poveo je u 81. minuti golom Dejvida Trnbula (David Turnbull), ali je Hibernian u prvoj minuti nadoknade stigao do gola vrijednog boda. Kevin Nisbet je pogodio za 1:1 i šokirao domaćina koji je u prošlom kolu poražen na Ajbroksu od najljućeg rivala Rendžersa 1:0 i sve je dalje od titule prvaka Škotske.

Rendžers sada ima čak 21 bod više od Seltika, uz tri utakmice više.

Posljednji put Rendžers je bio prvak Škotske 2011. godine i od tada je primat preuzeo Seltik koji je vezao devet uzastopnih šampionskih sezona. Ali, čini se da velikoj dominaciji Seltika dolazi kraj.

Posrnuli gigant s Ajbroksa dobio je elan da je prekid dominacije najljućeg rivala moguć ove sezone, posebno zbog načina na koji ih do sada vodi Stiven Džerard (Steven Gerrard). "Policajci" su jedina neporažena ekipa u škotskom prvenstvu sa 21 trijumfom i dva remija. Impozantna je i gol-razlika Rendžersa (59:6) koja potvrđuje dominaciju ove sezone.