ŠPANIJA

Atletiko savladao Sevilju i učvrstio se na liderskoj poziciji

"Jorgandžije" sada imaju četiri boda više i dvije utakmice manje od drugoplasiranog Reala

Slavlje fudbalera Atletiko Madrida. AFP

A. M.

12.1.2021

Fudbaleri Atletiko Madrida u zaostaloj utakmici prvog kola španske Primere savladali su Sevilju na svom terenu rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Atletiko se učvrstio na liderskoj poziciji prvenstva Španije sa 41 bodom, četiri više od drugoplasiranog Reala koji ima i dvije utakmice više.

Domaći su do vodstva došli u 17. minuti golom Anhela Koree (Angel Correa), a pitanje pobjednika riješeno je u 76. minuti kada je Saul duplirao prednost "Jorgandžija".

Meč je obilježilo je veoma hladno vrijeme, nekarakteristično za Madrid i Španiju koja se proteklog vikenda suočila sa nezapamćenim snježnim padavinama.

Večeras je odigran još jedan meč u La Ligi. Granada je na svom terenu u zaostalom meču 4. kola savladala Osasunu rezultatom 2:0.