SAVLADALI MARSEJ U FINALU

Poketino osvojio prvi trofej nakon samo 10 dana, PSG-u Superkup Francuske

Strijelci za Parižane bili su Ikardi i Nejmar, a jedini gol za Marsej postigao je Paje

Slavlje fudbalera PSG. AFP

A. M.

13.1.2021

Fudbaleri PSG-a osvajači su francuskog Superkupa nakon što su u finalu savladali Olimpik Marsej rezultatom 2:1.

Prednost Parižanima donio je Mauro Ikardi (Icardi ) u 39. minuti, a pet minuta prije kraja meča Nejmar (Neymar) je sa bijele tačke udvostručio prednost PSG-a.

Dimitri Paje (Payet) je u 89. minuti smanjio na 2:1 i donio neizvjesnost u samom finišu meča. Ipak, fudbaleri Marseja nisu imali snage za još jedan gol u sudijskoj nadoknadi.

Možda i najsretniji zbog ove pobjede je novi šef stručnog štaba Parižana, Mauricio Poketino (Pochettino) kojem je ovo prvi trofej u trenerskoj karijeri, i to samo 10 dana nakon što je preuzeo PSG.