Strijelci nisu bili naročito raspoloženi u prvih pet mečeva subotnjeg programa 16. kola

Džejdon Sančo. AFP

A. M.

16.1.2021

Odigrano je prvih pet utakmica subotnjeg programa 16. kola njemačke Bundeslige.

Strijelci nisu bili naročito raspoloženi, a zanimljivo, jedini trijumf ostvarila je ekipa Verdera.  Tim iz Bremena je na svom terenu savladao Augzburg sa 2:0. Do pobjede su stigli u finišu. Prvo je Gebre Selasije pogodio u 84., da bi Agu u 87. postavio konačan rezultat.

Očekivano interesantna utakmica odigrana je u Volfsburgu, gdje su domaći remizirali sa Lajpcigom 2:2.  Gosti su poveli preko Mukielea u petoj minuti, da bi Veghorts i Štefen već u 35. preokrenuli rezultat.  Lajpcig je bio bolji rival, ali je uspio osvojiti samo bod, preko Orbana u 54. minutu.

Novi kiks zabilježila je Borusija, koja je u Dortmundu odigrala 1:1 sa Majncom.  Oni su do boda stigli u završnici, u 73. minuti, kada je Menije poništio gol Oztunalija u 57. minutu.

Marko Rojs je u 76. promašio penal, tako da je meč završen bez pobjednika.

Utakmice bez golova odigrali su Keln i Herta, odnosno Hofenhajm i Arminija iz Bilefelda.