Vrančić asistirao u gostujućoj pobjedi Norviča nad Kardifom

Slavlja fudbalera Norviča. Twitter

Piše: A. M.

16.1.2021

Fudbaleri Norviča savladali su Kardif u gostima rezultatom 1:2, a kod vodećeg gola asistent je bio Mario Vrančić.

Gosti su poveli već u trećoj minuti kada je Grant Henli (Hanley ) pogodio na asistenciju Vrančića za 0:1.

Prednost Norviča udvostručio je Tod Kentvel (Todd Cantwell ) u 22. minuti.

Domaći su se u meč vratili golom Džoa Ralsa (Joe Ralls ) iz 65. minute, ali su pet minuta kasnije ostali s igračem manje u polju kada je Marlon pek (Pack ) zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona.

Gosti su rutinski priveli utakmicu kraju i upisali vrlo važna tri boda koja su ih učvrstila na liderskoj poziciji Čempionšipa. Norvič sada ima 50 bodova, sedam manje od drugoplasiranog Svonsija.

Statistika Vrančića protiv Kardifa. SofaScore za "Dnevni avaz"

Vrančić je na terenu proveo 76 minuta, a osim asistencije imao je i pet udarac ka golu, od čega dva u okvir.