BUNDESLIGA

Maestralan povratak, Luka Jović dvostruki strijelac za Ajntraht

Za Real u 32 utakmice postigao dva gola, a večeras mu je za taj učinak u dresu Ajntrahta bilo potrebno manje od pola sata

Jović u prodoru. AFP

Piše: A. M.

17.1.2021

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Šalke u Frankfurtu rezultatom 3:1, a Luka Jović je u povratničkoj utakmici za domaće bio dvostruki strijelac.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Šalke.

Ajntraht je poveo u 28. minuti golom Andrea Silve, a samo minut kasnije Metju Hop (Matthew Hoppe) je poravnao rezultat.

Luka Jović je u 62. minuti ušao u igru, a 10 minuta kasnije donio novo vodstvo svom timu. Da povratak u Frankfurt bude kao iz snova Jović se pobrinuo postigavši još jedan gol u sudijskoj nadoknadi čime je postavio konačan rezultat utakmice.

Jović je igrajući za Real u 32 utakmice postigao dva gola, a večeras mu je za taj učinak u dresu Ajntrahta bilo potrebno manje od pola sata, koliko je proveo na terenu.