Ibrahimović s dva gola odveo Milan do pobjede u Kaljariju

"Rosoneri" se ponovo izdvojili na vrhu tabele

Ibrahimović: Pogađao u 7. i 52. minuti. AFP

Piše: A. Vatreš

18.1.2021

U susretu 18. kola italijanske Serije A, Milan je gostovao Kaljariju i slavio pobjedu rezultatom 0:2.

Oba gola za "Rosonere" postigao je sjajni Zlatan Ibrahimović.

Švedski napadač je u 7. minuti izborio penal, koji je potom uspješno realizirao za vodstvo svog tima.

Pitanje pobjednika riješio je u 52. minuti, nakon što mu je sjajno asistirao Davide Kalabrija (Calabria).

Time je došao do učinka od 12 golova ove sezone, te se na drugom mjestu liste strijelaca izjednačio s Ćirom Imobileom (Ciro Immobile) i Romeluom Lukakuom.

Mogao je Ibrahimović u 66. minuti zabiti još jedan gol, ali je Alesio Kragno (Alessio Cragno) fenomenalno intervenirao.

Imao je i Kaljari dvije odlične prilike u finišu susreta, nakon što je Milan u 74. minuti ostao bez isključenog Aleksisa Selemekersa (Alexis Saelemaekers ). Jednom je sjajno odbranio Đanluiđi Donaruma (Gianluigi Donnarumma), dok su drugi put domaći bili za malo neprecizni.

Milan je tako došao do 13. pobjede, kojom se izdvojio na vrhu tabele s tri boda prednosti u odnosu na gradskog rivala Inter.