Elvedi igrač odluke

Trenutak kada je Elvedi postigao gol. AFP

Piše: A. Vatreš

19.1.2021

Nogometaši Borusije Menhengladbah došli su do očekivane, ali vrlo teške pobjede nad Verder Bremenom u susretu 17. kola njemačke Bundeslige.

Slavili su s minimalnih 1:0, a tri boda donio im je Niko Elvedi (Nico) u 66. minuti.

Krenulo je šansom Hanesa Volfa (Hannes Wolf) u 16. minuti, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

Zaprijetili su gosti u 28. minuti preko Romana Šmida (Schmid), ali je sjajno intervenisao Jan Zomer (Yann Sommer).

Šmid je ponovo pokušao u 37. minuti, ali domaći izbijaju s gol linije.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do 66. minute, kada je Elvedi poslije asistencije Lasla Beneša (Laszlo Benes) glavom pogodio za vodstvo domaćina.

Beneš je u 70. minuti mogao povisiti prednost svog tima, ali je bio za malo neprecizan.

Umalo su gosti šokirali domaće u 88. minuti, kada Milot Rašica (Rashica) pogađa stativu.

Još jedna velika šansa za goste u 90. minuti. Ovaj put Leonardo Bitenkurt (Bittencourt) gađa preko gola.

Gladbah je tako došao do sedme pobjede, kojom je skočio na šesto mjesto i ima 28 bodova.

Verder je pretrpio sedmi poraz i 12. je na tabeli s 18 bodova.