Antonio ponovo junak Vest Hema, nakon Barnlija riješio i Vest Brom

Druga uzastopna pobjeda "Čekićara"

Antonio: Strijelac odlučujućeg gola. AFP

19.1.2021

Vest Hem Junajted došao je do druge uzastopne, a ukupno devet pobjede u engleskoj Premijer ligi, savladavši večeras na domaćem terenu Vest Bromvič Albion s 2:1.

Kao i u meču s Barnlijem (1:0), junak je bio Majkl Antonio (Michail), koji je atraktivno pogodio za pobjedu poslije asistencije rezerviste  Andrija Jarmolenka (Andriy Yarmolenko) u 66. minuti.

Vest Hem je prvi večeras došao do vodstva u nadoknadi prvog poluvremena, kada je pogodio Džerod Bouen (Jarrod Bowen).

Izjednačio je Mateus Pereira (Matheus) u 52., a gol je priznat nakon gledanja VAR-a.

Imao je Vest Hem poslije toga dvije dobre prilike, a ključni trenutak bio je ulazak Jarmolenka, koji je svega četiri minute nakon ulaska na teren asistirao Antoniju za pobjedu.

Pokušali su gosti doći do boda, a najbliže golu bili su u 90. minuti, no Darnel Furlong (Darnell Furlong) nije bio precizan.

Vest Hem sada ima 32 boda i sedmi je na tabeli, dok je Vest Brom pretposljednji 19. s 11.