NJEMAČKA

Dortmund opet u padu forme, Terzićevi izabranici izgubili na gostovanju kod Leverkuzena

Burki spasio goste ubjedljivijeg poraza

Šesti poraz Dortmunda. AFP

Piše: A. Vatreš

19.1.2021

Borusija Dortmund koju s klupe predvodi stručnjak bh. korijena Edin Terzić ponovo je u padu forme.

Nakon što su u prošlom kolu remizirali kod kuće s Majncom (1:1), popularni "Milioneri" večeras su poraženi na gostovanju kod Bajer Leverkuzena s 2:1.

Poveo je Leverkuzen u 14. minuti, a mrežu gostiju zatresao je Musa Dijabi (Moussa Diaby).

Uspio je Dortmund izjednačiti u 67. minuti sjajnim golom Juliana Brandta, ali i primiti još jedan gol u 80. minuti.

Junak Leverkuzena bio je 17-godišnji Florijan Virc (Florian Wirtz).

Mogli su gosti pretrpjeti i ubjedljiviji poraz, ali je sjajan na golu bio Roman Burki, sakupivši čak 11 odbrana.

U preostala dva susreta večerašnje programa Hofenhajm je s 0:3 savladao Hertu, dok je Volfsburg rezultatom 0:2 bio bolji od Majnca.