ENGLESKA

Junajted preokretom do pobjede i liderske pozicije

"Crveni đavoli" su ovim trijumfom ponovo zasjeli na prvo mjesto prvenstvene tabele

Gol Pogbe. AFP

A. M.

20.1.2021

Fudbaleri Mančester junajteda nakon preokreta su savladali Fulam na Krejvin kotidžu u meču 18. kola Engleske premijer lige. Rezultat je bio 1:2.

Domaći su poveli već u petoj minuti kada je lijepo pogodio Ademola Lukman (Lookman). Gosti su do poravnanja stigli golom Edinsona Kavanija (Cavani) u 21. minuti. Najprije je Bruno Fernandez pogodio stativu, a u nastavku akcije Kavani iskoristio lošu reakciju Alfonsa Areole (Alphonso) i pogodio za 1:1.

Pol Pogba (Paul) je u 65. minuti sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao gol za preokret Junajteda.

"Crveni đavoli" su ovim trijumfom ponovo zasjeli na lidersku poziciju sa 40 bodova, dva više, ali i utakmicom više od gradskog rivala Sitija.