Sigurna pobjeda "Stare dame"

Artur i Ronaldo prilikom proslave gola. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

24.1.2021

Italijanski prvak Juventus je u sklopu 19. kola Serije A slavio kod kuće protiv Bolonje s rutinskih 2:0.

Dominirala je "Stara dama" od početka susreta, a do vodstva je stigla u 15. minuti, kada je mrežu gostiju pogodio Artur (Arthur).

Nastavljale su se redati prilike za Juventus, ali je sjajan na golu Bolonje bio Lukaš Skorupski (Lukasz).

Tražili su iz Bolonje penal u 41. minuti, ali je VAR pokazao da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Mogli su gosti do izjednačenja u 49. minuti, kada veliku šansu ne koristi Musa Barou (Barrow), tačnije njegov udarac fenomenalno brani Vojčeh Ščesni (Wojciech Szczesny).

Prijeti Bolonja ponovo u 59. minuti. Ovaj put Nikola Sansone (Nicola) se našao u velikoj šansi, no lopta ide pored gola.

Juventus rješava pitanje pobjednika u 71. minuti, kada glavom pogađa Veston Mekeni (Weston McKennie).

Imao je domaći tim do kraja još dvije sjajne šanse preko Mekenija i Kristijana Ronalda (Cristiano), ali je u oba navrata sigurno intervenirao Skorupski.

Juventus je tako došao do desete pobjede, dok je Bolonja pretrpjela deveti poraz.