Kevin Groskrojc na Instagramu objavio kako se oprašta od profesionalnog nogometa

Groskrojc sa peharom. ARHIV

A. V.

24.1.2021

Nakon Andrea Širlea (Schurrle) i Benedikta Hevedesa (Howedesa) još jedan igrač iz "zlatne generacije" njemačke reprezentacije koja je 2014. osvojila svjetski naslov se oprostio od profesionalnog nogometa.

Kevin Groskrojc (Grosskreutz) je na Instagramu objavio kako se oprašta od profesionalnog nogometa, dodavši kako će nastaviti igrati za neku od amaterskih momčadi.

- Nakon 15 godina vrijeme je za oproštaj od profesionalnog nogometa - kazao je Groskrojc koji bi karijeru mogao nastaviti u amaterskoj momčadi Bovinghauzen, koja igra u šestoj ligi, prenosi Hina.

Groskrojc, koji je s Borusijom Dortmundom osvojio dva prvenstva i njemački kup, igrao je i za Galatasaraj, Štutgart, Darmštad i nedavno za trećeligaša Erdingen.

U dresu njemačke reprezentacije je upisao šest nastupa, a bio je i dio reprezentacije koja je osvojila naslov svjetskog prvaka 2014. Međutim, na turniru u Brazilu nije upisao niti jedan nastup.

Njegovi saigrači iz zlatne generacije, Andre Širle i Benedikt Hevedes, također su se povukli prošle godine.