Bilbao primio gol u 1. minuti, a onda do vrha napunio mrežu Hetafea

Visok trijumf Baskijaca u 20. kolu Primere

Slavlja fudbalera Atletika. Twitter

Piše: A. M.

25.1.2021

Atletik Bilbao ubjedljivo je savladao Hetafe na svom terenu u 20. kolu La Lige rezultatom 5:1.

Visok trijumf Baskijaca, na krilima nedavnog osvajanja Superkup Španije, stigao je poslije preokreta.

Gosti su poveli već u prvoh minuti pogotkom Kukua, ali je Raul Garsija poravnao rezultat u 12. minuti. Možda i ključni momenat dogodio se u 29., kada je Hetafe propustio jedanesterac, a neprecizan je bio Haime Mata.

U drugom dijelu igre uslijedila je surova kazna Baskijaca zbog neiskorištene prilike.

Alvares je pogodio u 50. za preokret, Garsija u 61. novim pogotkom povisio na 3:1, da bi poslije gola Berengera u 75. sve dileme bile riješene.

Ni tu se domaći nisu zaustavili, pa su u 82. preko De Markosa došli do izuzetno ubjedljivog trijumfa.

Bilbao je tako nastavio s dobrim rezultatima od dolaska novog trenera Marselina i popeo se na devetu poziciju La Lige sa 24 boda.

Hetafe zauzima 13. mjesto sa 23 osvojena boda.