KUP ITALIJE

Pet golova u Bergamu: Atalanta s igračem manje savladala Lacio, Luliću devet minuta

Crveni karton, dva preokreta i pet golova u duelu Atalante i Lacija

Detalj s meča u Bergamu. AFP

A. M.

27.1.2021

Fudbaleri Atalante plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon što su večeras savladali Lacio rezultatom 3:2.

Tim iz Bergama je poveo u sedmoj minuti, Lacio preokrenuo do 34., a tri minute kasnije na semaforu je bilo 2:2.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo za Atalantu. Ekipa Đan Pjera Gasperinija (Gian Piero Gasperini) ostala je s igračem manje u 53. minuti kada je direktan crveni karton zaradio Palomino.

Ipak, četiri minute kasnije Atalanta je stigla do novog vodstva, a strijelac je bio Aleksej Mirančuk (Aleksey Miranchuk).

Mogla je Atalanta u 66. minuti riješiti sve dileme oko putnika u polufinale, ali Duvan Zapata nije iskoristio jedanaesterac.

U 81. minuti meča u igru je ušao Senad Lulić umjesto Andreasa Pereire.