Na Stemford Bridžu bez golova, u Barnliju pet komada

Tomas Tuhel. AFP

A. M.

27.1.2021

Tomas Tuhel (Thomas Tuchel) debitovao je na klupi Čelzija u 20. kolu Premijer lige remijem bez golova protiv Vulverhemptona. Za razliku meča na Stemford Bridžu, strijelci su bili itekako raspoloženi u Barnliju gdje je domaćin savladao Aston Vilu sa 3:2.

Dan nakon što je i zvanično promovisan na novu funkciju, njemački stručnjak Tomas Tuhel je odmah imao zadatak da trgne ekipu, ali u duelu sa čvrstom ekipom Vulvsa nije bilo jednostavno, pa se morao zadovoljiti bodom.

Barnli je u veoma uzbudljivom meču nakon preokreta pobijedio Aston vilu i upisao šesti trijumf u sezoni.

Gosti iz Birmingema su poveli u 14. minuti preko Olija Votkinsa, ali je Barnli uspio u drugom poluvremenu stići do preokreta.

Prvo je kapiten Ben Mi u 52. minuti pogodio za 1:1, da bi Džek Griliš u 68. minuti u padu ubacio loptu u mrežu za 1:2.

Ipak, gosti iz Birmingema nisu izdržali. Poslije ubačene lopte sa desne strane, Dvajt Meknil je u 76. minuti skrenuo loptu u mrežu.

Tri minute kasnije, gol za pobjedu Barnlija postigao je Kris Vud koji je loptu zahvatio glavom, a ona se od stative odbila u mrežu za konačnih 3:2.