Fenjeraš odnio sva tri boda sa gostovanja u Mančesteru

Gol Barka. AFP

Piše: A. M.

27.1.2021

Fudbaleri Mančester junajteda doživjeli su poraz u 20. kolu Engleske premijer lige. "Crvene đavole" je na Old Trafordu savladao Šefild junajted rezultatom 1:2 i upisao drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Šefild je poveo u 23. minuti golom Kina Brajana (Kean Bryan), a izjednačenje je stiglo u 64. minuti kada je pogodio Hari Megvajer (Harry Maguire).

Umjesto preokreta Junajteda, 10 minuta kasnije stiglo je novo vodstvo Šefilda, a strijelac je bio Oliver Bark (Burke).

Junajted je drugi na tabeli zahvaljujući i tome što Lester nije slavio na Gudisonu protiv Evertona.

Šefild je i dalje posljednji sa osam bodova, ali sada samo tri manje od Vest bromviča, ali i 10 od prvog iznad crte Brajtona.

Everton i Lester podijelili su bodove na Gudisonu. Rezultat je bio 1:1.

Domaće je u vodstvo doveo Hames Rodrigez (James Rodriguez) u 30. minuti, a gol za izjednačenje i bod Lestera postigao je Juri Tilemans (Youri Tielemans) u 67. minuti.

Lester je treći sa 39 bodova, dok je Everton sedmi sa šest bodova manje.