Milan slavio u Bolonji, Ibrahimović promašio penal

Naš Rade Krunić u igru je ušao u 62. minuti

Detalj s meča u Bolonji. AFP

Piše: A. M.

30.1.2021

Fudbaleri Milana savladali su Bolonju u gostima rezultatom 1:2 u 20. kolu italijanske Serije A.

"Rosoneri" su do vodstva došli u 26. minuti. Gol je postigao Ante Rebić nakon što je golman Bolonje odbranio penal Zlatanu Ibrahimoviću. Prethodno je u kaznenom prostoru domaćih fauliran Rafael Leao.

Milan je iz novog jedanasterca udvostručio prednost u 55. minuti, a u strijelce se upisao Frank Kesi (Franck Kessie). Penal je izborio Ibrahimović, ali očigledno nije imao hrabrosti da ga izvede nakon promašaja u prvom poluvremenu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Andrea Poli golom u 81. minuti susreta. Naš Rade Krunić u igru je ušao u 62. minuti umjesto Rebića.

Ovom pobjedom Milan se učvrstio na liderskoj poziciji Serije A sa 46 bodova, pet više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Intera.