Aston vila pobjedom nad Sautemptonom na tabeli preskočila Arsenal i Čelzi

Strijelac odlučujućeg pogotka na Sent Merizu bio je Ros Barkli

Gol Barklija. AFP

A. M.

30.1.2021

Fudbaleri Aston vile pobijedili su Sautempton u gostima 0:1 u 21. kolu Premijer lige i upisali 10. trijumf u sezoni kojim su na tabeli preskočili Arsenal i Čelzi.

Strijelac odlučujućeg pogotka na Sent Merizu bio je Ros Barkli (Ross Barkley) u 41. minuti. Engleski vezista je iskoristio centaršut Džeka Griliša (Jack Grealish) i glavom zatresao mrežu za treći gol u ligi ove sezone.

Bila je to praktično jedina prava prilika u prvom poluvremenu kada je riječ o oba tima. U drugom je Sautempton igrao znatno konkretnije i pravo je čudo kako nije izbjegao poraz.

Tim iz Birmingema se tako popeo na osmu poziciju sa 32 boda, a u sljedećem kolu dočekuje Vest hem.

Sautempton je pao na 11. mjesto sa 29 bodova. Pred njima je gostovanje Mančester junajtedu.