Šefild bolji od Vest Bromviča

Detalj s utakmice na Molinou. AFP

Piše: A. Vatreš

2.2.2021

U susretu 22. kola engleske Premijer lige, Vulverhempton je na Molinou nakon preokreta savladao Arsenal s 2:1.

Gosti su već u 9. minuti postigli gol preko Bukajo Sake (Bukayo), ali je on poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 32. minuti Nikolas Pepe (Nicolas) ih poslije sjajnog solo prodora dovodi u vodstvo.

Domaći su do izjednačenja došli u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena. David Luiz je napravio penal i zaradio crveni karton, a siguran s bijele tačke za 1:1 bio je Ruben Neveš (Neves).

Potpuni preokret u 49. minuti, kada Žoao Mutinjo (Joao Moutinho) fantastično pogađa s velike udaljenosti za pobjedu Vulvsa.

Arsenal je na kraju meč završio s dva igača manje, jer je u 72. minuti zbog igranja rukom van šesnaesterca isključen Bernd Leno.

U drugom susretu večerašnjeg programa, Šefild Junajted je savladao Vest Bromvič Albion identičnim rezultatom 2:1, također nakon preokreta.

Met Filips (Matt Phillips) je u 41. minuti pogodio za vodstvo gostiju, da bi preokret i pobjedu domaćina režirali Džejden Bogl (Jayden Bogle) i Bili Šarp (Billy Sharp) golovima u 56. i 73. minuti.