Paderborn pružio snažan otpor

Haland: Odveo Dortmund dalje. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

2.2.2021

Fudbaleri Borusije Dortmund su uz dosta muke izborili plasman u četvrtfinale DFB kupa, savladavši večeras Paderborn na domaćem Signal Iduna Parku nakon produžetaka s 3:2.

Imao je tim Edina Terzića na poluvremenu dva gola prednosti i činilo se kako će sigurno proći u narednu rundu takmičenja. Pogađali su Emre Džan (Can) u 6. i Džejdon Sančo (Jadon Sancho) u 16. minuti.

Završnica susreta donijela je pravu dramu. Gosti su smanjili u 79. minuti preko Juliana Justvana, a do šokantnog izjednačenja stigli su u osmoj minuti sudijske nadoknade golom Prins-Osei Ovusuja (Prince-Osei Owusu) s bijele tačke.

Tri minute ranije Erling Haland (Haaland) je zabio za Dortmund, ali je VAR poništio njegov gol.

Haland je ipak imao snage za još jedan gol u petoj minuti prvog produžetka, koji je odveo njegov tim dalje.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Verder Bremen, koji je rezultatom 2:0 savladao Grojter Firt.