Konteovi izabranici preskočili gradskog rivala Milan

Perišić: Strijelac drugog gola. AFP

Piše: A. Vatreš

5.2.2021

Fudbaleri Intera zasjeli su na čelo Serije A, nakon što su večeras na Artemio Frankiju u susrertu 22. kola slavili protiv Fiorentine s 0:2.

Krenuli su ofanzivno od početka. Nikolo Barela (Nicolo Barella) je u zaprijetio već u 6. minuti, ali je siguran na golu bio Bartolomej Dragovski (Bartlomiej Dragowski).

Veznjak gostiju je za razliku od te situacije bio precizan u 31. minuti, kada je lijepo zabio nakon dodavanja Aleksisa Sančeza (Alexis Sanchez).

Fiorentina je u svega dvije minute imala dvije fenomenalne šanse. U oba navrata istakao se Samir Handanovič. Prvo je u 37. minuti fantastično odbranio Đakomu Bonaventuri (Giacomo Bonaventura), a potom minut kasnije i  Kristijanu Biragiju (Cristiano Biraghi).

Romelu Lukaku u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena propušta veliku priliku za vodstvo svog tima od 0:2. Poslao je loptu preko gola.

Inter u 51. minuti stiže do drugog gola. Strijelac je bio Ivan Perišić, dok je asistenciju upisao Ašraf Hakimi (Achraf).

Imali su gosti do kraja još nekoliko prilika, ali je ostalo 0:2.

Inter sada ima 47 bodova, jedan više od drugoplasiranog Milana, koji ima utakmicu manje.