Atalanta propustila tri gola prednosti protiv Torina

Nevjerovatan meč u Bergamu

Beloti: Pogodio i promašio penal. AGENCIJE

A. Vatreš

6.2.2021

Nogometaši Atalante propustili su čak tri gola prednosti u dvoboju 21. kola italijanske Serije A i osvojili samo bod na domaćem terenu odigravši 3:3 protiv Torina.

Već nakon 21 minute igre Atalanta je vodila 3:0, a strijelci su bili Josip Iličić - 14', Robin Gosens - 19' i Luis Muriel - 21'.

Gosti su do kraja prvog poluvremena dvaput zatresli mrežu domaćina, a strijelci su bili Andrea Beloti (Belotti) - 42' i Gleison Bremer (45+1'). Beloti je prije pogotka promašio penal.

Bod Torinu donio je Federiko Bonacoli (Federico) Bonazzoli golom u 84. minuti.

Bh. reprezentativac Amer Gojak igrao je od 81. minute.

Spezia je iznenađujuće došla do pobjede 2:1 na gostovanju kod Sasuola, što joj može biti ključno u borbi za opstanak. Domaće je u vodstvo doveo Frančesko Kaputo (Francesco Caputo) u 25. minuti, a u 39. minuti je udarcem glavom izjednačio Martin Erlić. Pobjedu Speziji donio je Emanuel Giasi (Emmanuel Gyasi) u 78. minuti.