Spektakularan gol Papua Gomeza u debiju za Sevilju

Protiv Hetafea

Trenutak kada je Gomez raspalio po lopti. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

6.2.2021

Sevilja je večeras s ubjedljivih 3:0 savladala Hetafe, a utakmicu je obilježio spektakularan gol Papua Gomeza na debiju za andalužanski klub.

Taj trenutak desio se u 87. minuti. Bivši igrač Atalante je raspalio po lopti s nekih 25 metara i pogodio rašlje gostujućeg gola.

Sevilja je povela golom Munira El Hadadija (El Haddadi) u 67. minuti, a konačan rezultat postavio je Jusuf En Nesiri (Youssef En Nesyri) u 89. minuti.

Sevilji su uz to poništena dva gola, dok su gosti susret završili s igračem manje, jer je u 54. minuti isključen Đene Dakonam (Djene).

Tri minute kasnije su isključeni treneri obje momčadi, Hulen Lopotegi (Julen Lopotegui) s jedne i Žozef Bordalas Himenez (Joseph Bordalas Jimenez).