Barcelona u gostima kod Betisa nastavila niz, fantastičan prvijenac Trinkaa

Šesta uzastopna pobjeda Katalonaca

Mesi: Igrač utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

7.2.2021

Do šeste uzastopne pobjede došli su fudbaleri Barcelone, koji su u gostima savladati Real Betis s 2:3.

Betis je neočekivano prvi stigao do vodstva golom Borhe Iglesijasa (Borja Iglesias) u 38. minuti, a na izjednačenje se čekalo sve do 59. minute, kada je Lionel Mesi (Messi) lijepo pogodio mrežu domaćina, svega dvije minute nakon ulaska u igru.

Viktor Ruiz (Victor) u 68. minuti postiže autogol za vodstvo Barce, ali se iskupljue u 75. i donosi Betisu poravnanje.

Najljepši trenutak utakmice viđen je u 87. minuti, kada Trinkao (Trincao) postiže fantastičan prvijenac za pobjedu Barcelone.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić našao se u startnoj postavi Barcelone i igrao je do 57. minute.

Barca je sada na učinku od 43 boda, što je sedam manje od vodećeg Atletiko Madrida, koji ima dvije utakmice manje.