ITALIJA

Milan pao bez ispaljenog metka protiv Specije

Inter će u nedjelju imati priliku da eventualnom pobjedom nad Lacijom preuzme vrh tabele

Drugi gol Specije. AFP

Piše: A. M.

13.2.2021

Fudbaleri Milana doživjeli su treći prvenstveni poraz ove sezone. "Rosoneri" su u 22. kolu italijanske Serije A poraženi na gostovanju Speciji rezultatom 2:0.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, a vodstvo domaćinu donio je Đulio Mađore (Giulio Maggiore) u 56. minuti.

Kada se očekivao odgovor Milana, dogodilo se upravo suprotno. Specija je došla do drugog gola i velike prednosti u 67. minuti kada je Simone Bastoni poslao loptu iza leđa Đanluiđija Donarume (Gianluigi Donnarumma).

Da ovo nije bilo veče "Rosonera" govori i podatak da fudbaleri Milana nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola domaćina.

Nakon ovog poraza Milan s utakmicom više ima dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter koji će u nedjelju imati priliku da eventualnom pobjedom nad Lacijom preuzme vrh tabele.

Naš Rade Krunić nije dobio minutažu u u ovom meču.