TOK UTAKMICA / Porto bolji od Juventusa, Dortmund slavio u Sevilji

Pratite tekstualni prijenos prvih susreta osmine finala

Marega: Strijelac drugog gola za Porto. AFP

Piše: A. Vatreš

17.2.2021

90' - Gotovo je i na Dragau. Slavio je Porto protiv Juventusa s 2:1.

90' - Kraj u Sevilji. Pobjeda Borusije Dortmund rezultatom 2:3.

84' - Sevilja je također uspjela smanjiti prednost Dortmunda. Pogodio je Lik De Jong.

83' - Kijeza smanjuje prednost Porta na 2:1. Juventus konačno stiže do gola.

74' - Sevilja je propustila priliku da smanji rezutat, nakon što je Oskar iz slobodnog udarca pogodio stativu.

52' - Spasio je Ščesni Juventus potpunog debakla.

46' - Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Porto dolazi do drugog gola protiv Juventusa. Musa Marega je pogodio.

46' - Nastavljen je meč u Sevilji, a ubrzo i onaj u Portu.

45' - I u Sevilji je završeno prvo poluvrijeme. Poveo je domaći tim u 7. minuti golom Susa, a onda je uslijedio preokret gostiju u režiji Dahuda (19') i dvostrukog strijelca Halanda (27', 43').

45' - Kraj prvog poluvremena na Dragaou. Porto vodi od 2. minute, kada je nakon velike greške Bentankura pogodio Taremi.

44' - Haland zabija za 1:3, ovaj put poslije asistencije Marka Rojsa. Veliko vodstvo Dortmunda u Sevilji.

42' - Atraktivne makazice Rabioa, odbranio je golman Porta. Na kraju je svirana ofsajd pozicija.

35' - Humels je zamalo postigao treći gol za Dortmund, ali nije bio precizan. Minut ranije je golman Sevilje Bunu zaustavio pokušaj Halanda.

27' - Dortmund dolazi do preokreta u Sevilji. Pogodio je Erling Haland nakon sjajnog duplog pasa s Džejdonom Sančom.

19' - Poravnanje u Sevilji. Fantastično je zabio Mahmud Dahud s preko 25 metara.

7' - Sevilja dolazi do vodstva protiv Borusije Dortmund. Strijelac je Suso.

2' - Porto je poveo već u 2. minuti. Kakav šok za goste. Pogodio je Mehdi Taremi nakon neshvatljive greške Bentankura.

1' - Počeli su susreti u Portu i Sevilji.

-20' - Sevilja je u grupi E osvojila drugo mjesto, završivši iza Čelsija (13 bodova), dok je Borusija Dortmund ponijela titulu pobjednika u grupi F ispred Lacija (13 bodova).

-25' - Porto je u osminu finala prošao kao drugoplasirani u grupi C iza Mančester Sitija (13 bodova), dok je Juventus osvojio prvo mjesto u grupi G ispred Barcelone (15 bodova).

-50' - Poznati su i sastavi za duel Sevilje i Borusije Dortmund.

Za Sevilju igraju: Bunu, Suso, Džordan, Rakitić, Kunde, En Nesiri, Žezus Navas, Eskudero, Dijego Karlos, Fernando i Gomez.

Sastav Dortmunda izgleda ovako: Hic, Bauza, Sančo, Dahud, Haland, Rojs, Gereiro, Humels, Akanji, Belingem, Džan.

Večeras se od 21.00 sat igraju još dva susreta osmine finala Lige prvaka, a sastaju se Porto - Juventus i Sevilja - Borusija Dortmund.

Sastav Juventusa na Dragau predvodi Kristijano Ronaldo (Cristiano).