EVROPSKA LIGA

Dva penala u Beogradu za sedam minuta: Zvezda izjednačila, Milan ekspresno vratio prednost

Gelor Kanga. AFP

A. M.

18.2.2021

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana večeras u Beogradu igraju prvi meč šesnaestine finala Evropske lige. Nakon prvih 45 minuta "Rosoneri" su vodili 0:1, Beograđani su do poravnanja stigli nakon sedam minuta igre u nastavku, a prednost gostima vratio je Teo Hernandez u 59. minuti.

U 52. minuti sviran je jedanaesterac za Zvezdu koji je u gol pretvorio Gelor Kanga (Guelor) i izjednačio rezultat. Sedam minuta kasnije penal na drugoj strani. Teo Hernandez je bio siguran i ponovo doveo Milan u vodstvo.

Prethodno su u prvom poluvremenu Milanu poništena dva gola nakon konsultovanja VAR-a.

Prvi pogodak postigao je Samu Kastiljeho (Castilleho) u šestoj minuti, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Gosti su u 12. minuti ponovo zatresli mrežu Zvezde, a gol je ovaj put poništen zbog igranja rukom.

Radovan Pankov u 42. minuti postigao je autogol i doveo goste u vodstvo.