Spektakl u Evropskoj ligi

Fernandeš i Raštford: Autori tri gola Junajteda. AFP

Piše: A. Vatreš

18.2.2021

Mančester Junajted je na neutralnom terenu u Torinu u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige deklasirao Real Sosijedad s 0:4.

Dvostruki strijelac za "Crvene đavole" bio je Bruno Fernandeš (Fernandes), koji je pogađao u 27. i 57. minuti.

Zabijali su i Markus Rašford (Marcus Rashford) - 65', te Dejvid Džejms (David James) - 90'.

Ubjedljiv je bio i Totenhem, koji je s 1:4 u Budimpešti nadigrao Volfsberger.  Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena, u kojem su izabranici Žozea Murinja (Jose Mourinho) zabili tri gola. Redom su pogađali Hjung Min Son (Heung) - 13', Garet Bejl (Gareth Bale) - 28' i Lukas (Lucas) - 34'.

Volfsberger je smanjio golom Mihaela Lindla (Michael Liendl) s bijele tačke u 55. minuti, da bi Totenhem pobjedu i izgledan prolaz dalje ovjerio preko Karlosa Vinisijusa (Carlos Vinicius) u 88. minuti.

Lester je odigrao samo 0:0 na gostovanju sa Slavijom Pragom, a spektakularni mečevi viđeni su u Bernu i Pireju.

Jang Bojs je imao tri gola prednosti protiv Bajer Leverkuzena i činilo se kako će slaviti ubjedljivu pobjedu.

Gosti su se, ipak, vratili i uspjeli poravnati na 3:3, ali je domaći tim ipak uspio slaviti golom u 89. minuti.

Olimpijakos je slavio protiv PSV-a s 4:2, dok je Lester odigrao samo 0:0 na gostovanju sa Slavijom Prag.