Čudesan gol Halanda obilježio rurski derbi Šalkea i Dortmunda

Gosti slavili ubjedljivu pobjedu

Trenutak kada je Haland spektakularno zabio. TWITTER

Piše: A. Vatreš

20.2.2021

Šalke i Borusija Dortmundigrali su danas rurski derbi u sklopu 22. kola njemačke Bundeslige, a slavili su gosti s ubjedljivih 0:4.

Dvostruki strijelac za goste bio je Erling Haland (Haaland), koji je pogađao u 45. i 79. minuti.

Gol iz 45. minute je obilježio utakmicu u Gelzenkirhenu. Čudesno je Norvežanin zabio makazicama poslije ubačaja Džejdona Sanča (Jadon Sancho) i tako postigao vjerovatno svoj najljepši gol u karijeri.

"Milionere" je u vodstvo u 42. minuti doveo upravo Sančo, dok je autor trećeg po redu gola bio Rafael Gereiro (Raphael Guerreiro).

Borusija Dortmund nakon ove pobjede ima 36 bodova i šesta je na tabeli, dok je Šalke ostao posljednji 18. sa svega devet bodova.

Recimo i to da je bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao kompletan meč za domaći tim.